Kuran Dostum, iki arkadaşın bir hayal üzerine açtığı bir sayfa olarak yayına başlamış, daha sonra sevenlerin artması ve insanların gönüllü olarak hizmet etmek istemesi ile birlikte; ... Devamını Okumak İçin Tıklayınız

Cüz Okuma ve Dua Programlarımız

Okuma programlarımızda her cüz bir hatime ortak olacağınız şekilde düzenlenir. Hem kardeşleriniz ile beraber hatimler okur, hem de kendiniz hatim yapmış olursunuz. Ayrıca beraber okunan her hatim için programa katılanların isimleri anılarak sırayla dua ediliyor. Özetle; Hem Kur'an okuyor, hem de birbirimize ismen dua ediyoruz Elhamdülillah. Sizi de bu hayır kervanına bekliyoruz 🤗

3 farklı programdan size en uygun olanı seçebilirsiniz. Programlar en kolaydan daha yoğun olana doğru sıralanmıştır.

30 Haftalık Sıralı Cüz ve Dua

Her hafta 1 cüz okuyarak, her hafta için bir hatime ortak olmuş olunur ve bu hatimler için sırayla dua edilir. Ayrıca katılan kişi 30 hafta sonunda Kur'an'ı hatim etmiş olur.

3 Güne 1 Cüz ve Dua

Her 3 gün için 1 cüz okuyarak, 1 hatime ortak olunur ve bu hatimler için sırayla dua edilir. Ayrıca katılan kişi 3 ayın sonunda Kur'an'ı hatim etmiş olur.

Her Güne 1 Cüz ve Dua

Her gün için 1 cüz okuyarak, her gün için 1 hatime ortak olursunuz ve her gün sırayla dua edilir. Ayrıca her ay bir hatim; yani 3 ay boyunca toplam 3 hatim yapmış olursunuz.

Diğer Programlarımız

Her Hafta 1 Sünnet Programı

Her hafta Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) bir sünnetini hep beraber anlamaya ve hayatımıza katmaya çalışıyoruz Elhamdülillah. Her Perşembeyi Cumaya bağlayan gece bir hafta boyunca işleyeceğimiz bir sünnet ve o sünneti uygulamak amacıyla bir görev duyuruyoruz. Bir hafta boyunca o sünneti anlamaya ve yaşamaya gayret ediyoruz.

Zikrediyorum (Günlük Zikir) Programı

Her hafta yeni bir program ile günümüzü dolu dolu zikir ile geçiriyoruz Elhamdülillah. Her Perşembeyi Cumaya bağlayan gece (bir hafta boyunca) her gün uygulayacağımız bir zikir programı yayınlanıyor. Herkesin yoğunluğuna uygun 4 farklı program yayınlanıyor, siz istediğinizi seçip uygulayabiliyorsunuz.

Haftalık Sûre ve Dua WhatsApp Grubu

Her Cuma sabahı yeni bir hafta başlar ve bir dahaki Cumaya kadar okunacak sûreler, çeşitli niyetler ile belirlenir. Bu sûreler Fetih, Yasin, Mülk, Nebe gibi en çok okunan sûrelerden seçilmektedir. Hafta boyunca yayınlanan anketlere katılarak sûre alımı yapabilirsiniz.